Czy skorzystać z kolektorów słonecznych jest trudno? - Portal Fotowoltaika

fotowoltaika wrocław

Rodzaje paneli słonecznych

Funkcją paneli fotowoltaicznych jest konwersja energii pochodzącej z promieniowania świetlnego w energię elektryczną. Żeby zjawisko przemiany energii słonecznej w prąd elektryczny było możliwe, fotoogniwa muszą być zbudowane z odpowiedn

Czy skorzystać z kolektorów słonecznych jest trudno? - Portal Fotowoltaika fotowoltaika wrocław
ich materiałów. Współcześnie stosuje się dwa rodzaje fotoogniw, a nad trzecią generacją są ciągle prowadzone badania. Fotoogniwa pierwszej generacji, zwane inaczej grubowarstwowymi, są wykonane z krzemu. Panele fotowoltaiczne mogą być wykonane z monokryształu krzemu lub z płytek krzemowych. To właśnie ogniwa słoneczne pierwszej generacji są najczęściej wykorzystywane w fotowoltaice i montowane na dachach budynków. Jeśli zaś chodzi o fotoogniwa drugiej generacji, to są one zbudowane z innych materiałów, takich jak krzem amorficzny, miedź oraz selen. Druga generacja ogniw słonecznych jest zwana także cienkowarstwową i jest bardzo elastyczna w swojej budowie. Najbardziej wydajnym rodzajem ogniw słonecznych są bez wątpienia monokrystaliczne panele fotowoltaiczne, które jednocześnie są tymi najdroższymi w produkcji.


Usługi firmy fotowoltaicznej

Fotowoltaika zajmuje się wykorzystywaniem energii z promieniowania słonecznego do przemiany jej w energię elektryczną. Na rynku działają specjalistyczne firmy, które zajmują się fotowoltaiką. Firma działająca w branży fotowoltaicznej oferuje swoim klientom takie usługi, jak sprzedaż oraz montaż paneli fotowoltaicznych. Oferta usług firmy fotowoltaicznej najczęściej polega na udzieleniu darmowej konsultacji, wykonaniu projektu, a dopiero później na pracach montażowych. Darmowa konsultacja polega na skorzystaniu z fachowej porady specjalistów zajmujących się montażem instalacji słonecznych. Konsultacja zapewnia klientowi wszelkie niezbędne informacje o fotowoltaice, w tym kwestie dotyczące możliwych oszczędności po zamontowaniu paneli słonecznych. Wykonanie projektu jest niezbędne przed przystąpieniem do montażu odpowiednio dobranych paneli. Dopiero po zatwierdzeniu projektu przez klienta, firma zajmująca się fotowoltaiką może zabrać się za prace montażowe. Firma fotowoltaiczna może oferować także zajęcie się kwestiami dotyczącymi dofinansowania do paneli.


Czym zajmuje się firma fotowoltaiczna

Mówiąc bardzo ogólnie fotowoltaika zajmuje się przekształcaniem energii z promieniowania słonecznego w energię elektryczną za pomocą zjawiska fotowoltaicznego. Firma, która działa w branży fotowoltaicznej, zajmuje się więc głównie przeprowadzaniem montażu paneli fotowoltaicznych. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie montażu instalacji słonecznej na dachu budynku, głównie ze względów finansowych. Odpowiednio dobrane panele fotowoltaiczne pozwalają zaoszczędzić każdego roku na prądzie elektrycznym. Firma zajmująca się fotowoltaiką zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzają klientom dobór właściwych paneli słonecznych oraz inwertera do panujących warunków. Ponadto firma zajmująca się fotowoltaiką może zająć się kwestiami formalnymi, które są związane z przyznaniem dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych. Przy montażu paneli fotowoltaicznych dobrze jest zdać się na specjalistów poprzez skorzystanie z oferty odpowiedniej firmy, która działa w branży fotowoltaicznej.


Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne

Istnieje kilka rodzajów ogniw fotowoltaicznych, które dzielą się podług generacji. Panele fotowoltaiczne pierwszej generacji są zwane inaczej grubowarstwowymi i są montowane na dachach budynków. Pierwsza generacja fotoogniw dzieli się na panele monokrystaliczne oraz na panele polikrystaliczne. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne są tańsze w produkcji od monokrystalicznych, są jednak od nich mniej sprawne. Panele zwane polikrystalicznymi są wykonywane z płytek krzemowych, które posiadają nieregularną strukturę krystaliczną. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne mają specyficzny niebieski kolor oraz widoczną strukturę kryształów krzemu, natomiast monokrystaliczne panele są czarne. Na rynku istnieje wiele firm produkujących polikrystaliczne panele słoneczne, ponieważ mimo ich zmniejszonej wydajności są one ciągle chętnie wykorzystywane w fotowoltaice. Największą zaletą polikrystalicznych fotoogniw jest ich koszt produkcji, który wynosi mniej niż wytwarzanie monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych.